1 listopada Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych – dzień poświęcony wszystkim zmarłym wierzącym, którzy są święci, osiągnęli już niebo. Są to niezliczone zastępy ludzi, znanych i nieznanych, którzy są świętymi. Są wśród nich nie tylko osoby kanonizowane – których świętość oficjalnie potwierdzali swoją władzą kolejni papieże, ale w tym gronie mogą znaleźć się nasi rodzice, dziadkowie, kapłani, siostry zakonne, sąsiedzi. Wszyscy. Sam Jezus mówi nam przecież: W domu mojego Ojca jest mieszkań wiele (J, 14). W takim razie jest tam także miejsce dla każdego z nas. Wszystko zależy od naszej postawy, od naszych wyborów i codziennego życia.
W homilii ks. proboszcz, nawiązując do przeżywanej uroczystości, przytoczył słowa znanej piosenki Felicita, która opowiada o szczęściu. Tym szczęściem będzie nasze Zbawienie. Trzeba, abyśmy sięgali po nie już na ziemi, obdarowując siebie miłością, nie zwlekając, wyciągając pierwsi rękę do zgody. Nie traćmy czasu, bo życie jest krótką chwilą co trwa przez moment. Na zakończenie ks. proboszcz wskazał na konieczność i sens modlitwy za zmarłych: Przystrajamy groby osób nam bliskich, przynosimy kwiaty, znicze. To wszystko jest ważne, ale z punktu widzenia wiary nie pomaga naszym zmarłym. Im pomaga nasza modlitwa, wypisywane karki Wypominkowe, udział w Mszy Św., przyjęcie Jezusa Eucharystycznego i modlitwa przy grobie. Nie zapominajmy o tym, nie tylko w pierwszych dniach listopada, ale przez cały rok. Tak najlepiej możemy zmarłym okazać naszą wdzięczność, odpowiedzieć na Ich miłość i dobro, które czynili na ziemi.
Po Mszy Św. wyruszyliśmy w procesji na cmentarz. Tam modliliśmy się za zmarłych kapłanów, rodziców, nauczycieli, naszych bliskich i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Na zakończenie odśpiewaliśmy pieśń Zwycięzca śmierci, aby podkreślić naszą wiarę w to, ze Jezus Zmartwychwstał, że pokonał śmierć.
Uroczystość Wszystkich Świętych tak naprawdę trwa przez kolejnych osiem dni – oktawę. Do tego czasu przypisana jest specjalna łaska, dar, który możemy ofiarować za konkretne zmarłe osoby. Każdego dnia od 1 do 8 listopada wierni, którzy są w stanie Łaski, uczestniczą w Mszy Św. i przyjmą Komunię Świętą, ofiarując ją za konkretną osobę oraz nawiedzą cmentarz, mogą uzyskać odpust zupełny.